PARAFIA PW. MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W DARŁOWIE

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX Niedziela Zwykła
19.08.20181. Komunikat ks. biskupa Edwarda Dajczaka

2. Wszystkim Gościom, Wczasowiczom, Turystom życzymy spokojnego i bezpiecznego wypoczynku w Darłowie i okolicy – powracającym do domu – szczęśliwego powrotu w rodzinne strony.

3. We wtorek pochowaliśmy naszego współbrata w klasztorze i duszpasterza w naszej parafii śp. o. Stefana Malandego. Serdeczne podziękowanie kierujemy jako Wspólnota franciszkańska do wszystkich Wiernych, a szczególnie Drogich Parafian, za modlitwę i duchowe wsparcie w int. o. Stefana podczas jego choroby, za modlitwę i liczny udział we Mszy św. i ceremonii pogrzebowej, za wszelką okazaną nam życzliwość. Dziękujemy zespołowi Hospicjum w Darłowie w bardzo trudnych ostatnich dniach choroby o. Stefana. Serdeczne Bóg zapłać! Niech dobry Bóg wszystkim obficie błogosławi na drodze do pełni zjednoczenia z Nim w rzeczywistości Nieba.

4. Wg kalendarza liturgicznego – w tym tygodniu wypadają:
- w czwartek wspomnienie NMP, Królowej
- w piątek święto św. Bartłomieja, apostoła
- w sobotę wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ
- w przyszłą niedzielę uroczystość NMP Częstochowskiej

5. W tym tygodniu kończy swoją praktykę duszpasterską o. diakon Kamil Piotrowski, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za aktywne i gorliwe włączenie się w rytm życia naszej wspólnoty klasztornej oraz pracy duszpasterskiej parafii. Niech Duch Święty Ciebie przenika i uzdalnia do podejmowania wszelkich Bożych zamysłów w dziele ewangelizacji. Zapraszamy z Mszą św. prymicyjną do Darłowa!

6. Na stoliku pod chórem wyłożone są darmowe egzemplarze dwumiesięcznika Miłujcie się. Prosimy o zabranie do domu – życzymy miłej, owocnej lektury!

7. W Gościu Niedzielnym m.in.
- o fenomenie życia św. Jacka Odrowąża, proroka z ogniem
- Franciszek podąża śladem Jana Pawła II
- Papież zwykłych ludzi – Pius X
- Patroni walki z terroryzmem – wywiad z s. Bertą, świadkiem śmierci Męczenników z Peru – błogosławionych franciszkaninach - Zbigniewie i Michale

8. Kronika żałobna – zmarli śp. :
+ o. Stefan Malandy, l. 87, franciszkanin
+ Kazimierz Srech, l. 87 z ul. Morskiej
Dobry Jezu a nasz Panie…

 

 
Copyright©franciszkanie.pl. 2015. All rights reserved